Späť
Úvod / Predlžovanie vlasov

O predlžovaní vlasov

Z módneho výstrelku sa stal trend a z trendu sa stalo niečo každodenné, čo sa stalo súčasťou mnohých z nás. Predlžovanie vlasov nie je len zmena imidžu, predlžovanie vlasov niektorým z nás pomáha doplniť to, čo nám príroda nenadelila - dlhé a husté vlasy. Neviem či viete, ale predlžovanie vlasov je tu už niekoľko desiatok rokov a je staršie ako väčšina z nás.
 

KTO ZAČAL PREDLŽOVAŤ VLASY AKO PRVÝ?

Začalo to už v 50-tych rokoch minulého storočia. Priekopník bol Afro-američan Duke Jenkins, ktorý pripravil z odpadu z jeho kaderníctva pramene vlasov a našil ich na krátke vlasy jeho ženy Christiny. Malo to neuveriteľný úspech. Afro-americké ženy v tej dobe, v ktorej nemali čas alebo finančné prostriedky na úpravu ich tažko upravovateľných vlasov, zvolali HEUREKA. Duke založil spoločnosť CHRISTINA HAIR. Predlžovanie vlasov sa stalo neuveriteľným hitom. Ale sila internetu pomohla rozšíriť túto senzáciu aj do Európy. A tak začiatkom 90-tych rokov sa dostal tento HIT aj ku nám. Samozrejme táto metóda nebola vhodná pre naše vlasy a tak kombináciou viacerých šikovných kaderníkov sme sa dostali až k dnešnej forme predlžovania vlasov a to sú:

  • Microring
  • Eurolok
  • Copper ring
  • Pásky (speed tape)
  • Keratin (za tepla)
  • Našívanie po prameni
  • Našívanie po pásoch (hair weave)
  • Trubičky (bond plus)

Toto sú hádam tie najznámejšie. A tu si asi budete klásť otázku ...

Škodí predlžovanie vlasov?
odpoveď znie: NIE

 

Ale prečo potom veľa dievčat tvrdí opak a majú naozaj skrátené a zriedené vlasy?

Pretože si vybrali nevhodnú metódu pre ich typ vlasov, alebo metódu, ktorá je zastaralá a škodí a samozrejme si to nedali spraviť človeku, ktorý sa tomu naozaj rozumie a je profesionál. Čovek, ktorý sa tomu rozumie, nemusí byť človek, ktorý má 15 školení a reklamu na každom rohu, ale sám nosí predĺžené vlasy. Veď sami posúďte, keď vy sami niečo vyskúšate 'na vlastnej koži', viete poradiť ostatným....
A takto to chodí aj v tomto remesle. Veľa % úspechu sú odpracované predĺženia. Ďalšie % sú kvalitné vlasy a na záver samozrejme nemalé % tvorí znalosť vlasy upraviť tak, že prechod nie je vidieť. 

Dávate si otázku, ktoré predĺženie vlasov teda nepoškodí vaše vlasy?

Je to v prvom rade metóda, ktorá nadpája vlasy po prameni. Aby vlasy neboli zaťažené váhou nových vlasov je potrebné ich rozložiť rovnomerne po celej spodnej časti hlavy. Metódy predlžovania, ktoré spĺňajú tieto postupy su: Microring, Eurolok, Copper ring, Trubičky a našívanie po prameni.

Poviete si, že máme veľa na výber ale POZOR!

Aj tieto metódy možu ďalej poškodit váš vlas. A to tak, že ich možu odseknúť, odthnúť alebo inak narušiť štruktúru, čím vlas oslabia a vlas sa po čase odlomí. Najškodlivejší a najmenej šetrnejší je Keratin. Keratin použitý na spoje vlasov na predĺženie nemá nič spoločné s tým keratínom, čo vyživuje vlasy - Je to továrensky farbrikované lepidlo na báze živice. Pri aplikácii sa keratin topí na 40°C - 220°C, záleží to od prístroja, ktorý použije kaderník - ultrasonic alebo tepelné kliešte, a následným pritlačením alebo zašúľaním sa prilepí do vašich vlasov. Odstraňovanie keratinových spojov je omnoho drastickejšie - spoje sa sťahujú násilím, kde dochádza k vytrhnutiu alebo odlomeniu vašich vlasov, alebo sa drví. Drvenie spôsobuje štiepenie a odlomenie časti šupín vlasu, vlas ostáva na mieste spoja oslabený a je to len otázkou času, kedy sa odlomí. 

 

<

Foto ako vybrať vlasy

Foto ako vybrať vlasy

Vlasy sú korunou krásy a ktorá ženy nechce byť krásna? Jedným zo spôsobov, ako zo seba spraviť krásnu, sebavedomú ženu je aktuálny módny hit - predĺženie vlasov. Už to nie je len záležitosť celebrít, predĺžiť vlasy si môže každá žena. Aké vlasy si ale vybrať? Sú dve možnosti, syntetické alebo ľudské...